pen
جمعه 16 خرداد 1399

"عید قربان"، فرصتی برای آموزش محیط زیست


زندگی جاریست حتی اگر ناتوانی هایی داشته باشیم!
برای کسانی که در آسایشگاه خیریه سالمندان و معلولین کهریزک به سر می برند اما زندگی معنای دیگری دارد. به نظر گاهی در محدوده یک تخت و یا در چارچوب یک ویلچر خلاصه شده، اما جریان زندگی در آسایشگاه حتی گاهی پر رنگ تر از شهرهای پرهیاهوست؛  نجوای یک سالمند، صدای چرخ های ویلچر یک جوان صندلی نشین، آواز پرندگان، فراز و فرود فواره وسط آبنما، همه و همه فضایی پر از زندگی را فراهم آورده است....
آسایشگاه کهریزک نیز مانند هرسکونتگاه انسانی دیگر، در کنار فضای پر از عشق و محبت، با چالشهای محیط زیستی موثر بر سلامت ساکنین و کارکنان خود مواجه بوده است. به همین دلیل چند سالی است که با مشاوره موسسه مهرگان پرتوپژوه، عده ای از عزیزان علاقمند، متخصص و دغدغه مند در آسایشگاه اقدام به راه اندازی کمیته سلامت و محیط زیست در آسایشگاه نموده اند که فعالیتهای بهبود سلامت زیست محیطی را با جدّیت هر چه تمام تر دنبال می کنند.
امسال نیز که مانند هر ساله جشن باشکو و پرباری به مناسبت عید قربان در محل آسایشگاه برگزار شد، کمیته سلامت و محیط زیست با برپایی غرفه ویژه، گوشه ای از فعالیتهای خود را به نمایش گذاشته و فضایی مناسب را برای مشارکت عموم در حفظ محیط زیست و سلامت آسایشگاه کهریزک ایجاد نمود. در اين غرفه بازدیدکنندگان:
١- با فعاليتهاي كميته سلامت و محيط زيست آشنا شدند.
٢- براي مشاركت در حفظ محيط زيست، طرح هاي مفهومی سلامت- محیط زیست را رنگ آميزي  کردند.
٣- صورت كودكان خود را با طرح ها و رنگهاي دوستدار محيط زيست رنگ آميزي نمودند.
٤-  براي مشاركت در حفاظت از محيط زندگي خود و ديگران با هم هم پيمان شده و عهدنامه اي را امضا کردند.
٥-   تئاتري با مضمون مراقبت از كره زمين را که توسط كودكان مهدكودك كهريزك شد تماشا کردند.
این برنامه با همکاری  "كانون مددجويان دوستدار محيط زيست" به بهترین شکل ممکن اجرا شده و توجه بازدید کنندگان زیادی را به خود جلب نمود.

"عید قربان"، فرصتی برای آموزش محیط زیست #1


تاریخ : 23 مرداد 1398 | 192 بازدید