pen
جمعه 16 خرداد 1399

ای واااای بر ما!

برخی از این آدمها را خوب میشناسم. اینقدر از نزدیک با آنها کار کرده ام که بتوانم به شرافت کاری، ایران دوستی و تلاش بی قید و شرطشان برای حفظ مانده های این سرزمین سوگند بخورم. باور ندارم که  حفظ میهن تنها سینه سپر کردن جلوی گلوله های دشمن است  که غارتگران آب و خاک داخلی هزاران بار بیشتر و بدتر دشمنی می کنند. آنهایی که من میشناسم بهترین سالهای جوانی و  عمرشان را برای حفظ جان  هم میهنانی صرف کردند که برای به تله انداختنشان، شکار کردنشان و کندن پوستشان گاهی از هم سبقت میگیریم. هر موجودی که "ایرانی " باشد و در گوشه ای از این سرزمین زندگی میگذراند هم وطن من است و درست به اندازه من حق زندگی و بهره مندی از سرزمینش را دارد. و امروز مهربانانی از دوستداران و عاشقان آنها و حافظان حیات وحش رنجور و ستمدیده ایران، گرفتار بند و تهمت و زندان شده اند؛ به چه جرمی؟ کسی نمی داند و احتمالا هرگز هم نخواهیم دانست....

چه کسی می تواند باور کند "هومن جوکار" که سالهاست زندگی و عمر خودش را برای حفظ گونه ارزشمند و رو به انقراض یوزپلنگ ایرانی گذاشته و به قول استاد وهاب زاده " همه وقت همچون ديوانگان سر در كوه و بيابان دارد تا تكه هاي از هم گسيخته ي طبيعت اين بوم را شايد حفاظت كند" خائن به مملکت باشد؟

در روزگاری که علیرغم تمام تلاشهای سازمانهای مردمی، دولتی و بین المللی برای حفظ گونه های در معرض انقراض و بسیار ارزشمند ایرانی و تلاشهای شخص هومن جوکار به عنوان مدیر پروژه حفاظت از یوزپلنگ آسیایی، باز هم شاهد قاچاق توله یوزپلنگ به کشورهای حوزه خلیج هستیم (!) آن وقت معلوم میشود که خائنین این مملکت چه کسانی هستند و چرا هم اکنون هومن جوکار ها در ناکجاآباد بی خبری مورد لطف و عنایت قرار گرفته اند!